м. Київ, вул. Деміївська, 13,
м. Київ, вул. Героїв Севастополя, 30
+38 050 328 10 29
+38 098 328 10 29
angiosurgery.iurs@gmail.com
Кандидат медичних наук,
судинний хірург, лікар вищої категорії
Орлов Антон Геннадійович

м. Київ,
вул. Деміївська, 13,
м. Київ, вул. Героїв Севастополя, 30
+38 050 328 10 29
+38 098 328 10 29
angiosurgery.iurs@gmail.com
Кандидат медичних наук,
судинний хірург, лікар вищої категорії
Орлов Антон Геннадійович
 

ЛІКУВАННЯ ОБЛІТЕРУЮЧОГО АТЕРОСКЛЕРОЗУ АРТЕРІЙ НИЖНІХ КІНЦІВОК

ОБЛІТЕРУЮЧИЙ АТЕРОСКЛЕРОЗ СУДИН НИЖНІХ КІНЦІВОК
Сьогодні ми хочемо поговорити про лікування облітеруючого атеросклерозу судин. Ця хронічна хвороба, від якої за різними оцінками страждає близько 5% населення і яка, доволі часто, стає причиною ампутації кінцівок, у свідомості багатьох людей через її хронічний характер не викликає необхідного рівня занепокоєння, через що її лікуванню часто не приділяється належна увага.
Головне призначення судин нашого організму – це живлення тканин киснем і поживними речовинами, необхідними для їх нормального функціонування. Будь-які збої у постачанні тканин, що здійснюється через судини, призводить до порушення їх нормальної роботи. Це може виражатися в погіршенні чи втраті функцій, ушкодженні клітин та подальшому відмиранні тканин.
Причини розвитку облітеруючого атеросклерозу
Головною причиною, розвитку облітеручого атеросклерозу, що виявляється в заростанні просвіту судини є накопичення на стінках бляшек холестерину. Процес накопичення бляшек холестерину є невідворотним з віком, проте, їх об’єм та розмір шкоди, яку вони здатні завдати залежить від низки факторів.
Основними є:
-       Спадкова схильність;
-       Неправильне харчування;
-       Згубні звички;
-       Малорухливий спосіб життя.
Симптоми облітеруючого атеросклерозу судин нижніх кінцівок
Небезпека атеросклерозу судин нижніх кінцівок полягає в прихованому та повільному його розвитку, який може тривати роками.
Найчастіше люди не одразу помічають перші симптоми або не пов’язують їх саме з цим захворюванням, не зважають на рекомендації лікарів чим сприяють розвитку хвороби та виникненню небезпечних для організму змін.
Приділяти увагу діагностиці та терапії даного захворювання треба вже після 40 років, а особливо уважними бути у старшому віці після 60 років.
Першими проявами хвороби, при появі яких слід звернутися за консультацією до ангіолога чи судинного хірурга є:
- біль, що виникає в литкових м’язах при ходьбі;
- зміна забарвлення шкіряного покриву в районі вражених судин;
- відчуття холоду, оніміння чи судоми в нижніх кінцівках.


Лікування облітеруючого атеросклерозу судин ніжніх кінцівок
В залежності від стадії, наявності інших хвороб, таких як ожиріння, цукровий діабет, ниркова недостатність, сукупності інших факторів, для лікування обітеруючого атеросклерозу можуть застосовуватися як консервативні так і хірургічні методи лікування.
Нажаль, консервативне лікування, через різні причини не завжди демонструє належну ефективність і в цьому випадку, а також у випадку запущенної стадії хвороби, пацієнтам рекомендується проведення операцій на магістральних артеріях нижніх кінцівок.
Основними видами оперативних втручань є:
· ендартеректомія з наступною пластикою артерії
· шунтування уражених артеріальних сегментів. Детальніше про цю процедуру можете прочитати тут.
· протезування уражених артеріальних сегментів

Роль ангіолога у лікуванні атеросклерозу артерій нижніх кінцівок
Своєчасна і фахова консультація ангіолога або судинного хірурга з проведенням комплексного безболісного обстеження, є запорукою ефективного лікування та недопущення прогресування хвороби та виникнення незворотніх процесів у тканинах нижніх кінцівок.
Правильна оцінка стану організму, врахування всіх супутніх факторів, проведення рентгену, узд, доплерографії, в сукупності з іншими аналізами, дають можливість попередження деструктивних змін, розробки системи лікування та рекомендацій, що запобігають розвитку хвороби, усувають причини, а не наслідки.
Якщо у Вас або Ваших близьких було діагностовано атеросклероз нижніх кінцівок, або Ви спостерігаєте симптоми, що можуть свідчити про наявність в організмі цієї небезпечної патології, страждаєте на інше захворювання судинної системи, Ви можете зв’язатися з лікарем Орловим Антоном Геннадійовичем заповнивши форму на сайті або зателефонувавши за зазначеними телефонами.
Записатися на прийом
© Всі права на тексти, фото і відео матеріали належать доктору Орлову Антону Геннадійовичу. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при наявності гіперпосилання на цей сайт.
Замовте дзвінок і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
або зателефонуйте нам:
+38 098 328 10 29