м. Київ, вул. Деміївська, 13,
м. Київ, вул. Героїв Севастополя, 30
+38 050 328 10 29
+38 098 328 10 29
angiosurgery.iurs@gmail.com
Кандидат медичних наук,
судинний хірург, лікар вищої категорії
Орлов Антон Геннадійович

м. Київ,
вул. Деміївська, 13,
м. Київ, вул. Героїв Севастополя, 30
+38 050 328 10 29
+38 098 328 10 29
angiosurgery.iurs@gmail.com
Кандидат медичних наук,
судинний хірург, лікар вищої категорії
Орлов Антон Геннадійович
 

ШУНТУВАННЯ ЯК СПОСІБ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ОБЛІТЕРУЮЧУГО АТЕРОСКЛЕРОЗУ АРТЕРІЙ НИЖНІХ КІНЦІВОК

Показання до хірургічного лікування облітеруючого атеросклерозу шляхом проведення шунтування
Шунтування як спосіб лікування облітеруючого атеросклерозу артерій нижніх кінцівок обирається у випадках, заростання просвіту судин, та неможливості відновлення нормального току крові шляхом проведення інших медичних маніпуляцій, наприклад стентування.
Шунтування артерій нижніх кінцівок – хірургічний метод лікування облітеруючого атеросклерозу, шляхом протезування артерії. Як ми вже зазначали в статті Облітеруючий атеросклероз судин нижніх кінцівок дана патологія, несе серйозні загрози здоров’ю людини та може призвести до омертвіння тканин і необхідності проведення ампутації.
Облітерація, що означає заростання магістральних артерій відбувається поступово і може вражати різні ділянки судин, але за умови виникнення потребує хірургічного втручання.
Види шунтування
Шунтування представляє з себе протезування артерії – і полягає в проведенні операції на судинах, і створенні обхідного шляху для крові минуючи уражену ділянку.
Шунтування може здійснюватися за допомогою:
-       натурального шунта – власної вени;
-       синтетичного шунта.
Вибір одного з наведених варіантів шунтування зазвичай обумовлюється наявністю чи відсутністю можливості використання іншої власної вени пацієнта для створення обхідного шляху для току крові.
ЯК ДОВГО ПРАЦЮЄ ШУНТ?
Час функціонування шунта залежить від стану інших артерій, прогресування захворювання, виду обраного шунта. Також на тривалість роботи шунта впливають фактори ризику здоров'я, таких як: куріння, цукровий діабет і ниркова недостатність.
Підготовка до операції шунтування та післяопераційне відновлення
Зважаючи на ту обставину, що операція шунтування є серйозним оперативним втручанням, перед призначенням операції та в процесі підготовки пацієнта до операції, має бути проведено цілу низку обстежень та аналізів.
Даний вид операцій потребує стабільного стану пацієнта, особливо, якщо він має проблеми пов’язані з артеріальним тиском, сердцевим ритмом, цукровим діабетом.
За умови стабільного стану пацієнту, за призначенням судинного хірургу перед операцією пацієнт приймає кроворозріджуючі препарати, антибіотики та протизапальні препарати.
В післяопераційному періоді пацієнт має перебувати під наглядом лікаря протягом 5-7 днів. В цей час виконуються перев'язки і догляд за післяопераційними ранами.
Пацієнтам, яким була проведена операція шунтування рекомендується проходити регулярні періодичні обстеження з проведенням УЗД і доплерографії у судинного хірурга, відмовитися від шкідливих звичок, дотримуватися дієти та стежити за власною вагою тіла, здійснювати щоденні піші прогулянки та носити спеціальні компресійні панчохи.
Якщо у Вас або Ваших близьких було діагностовано облітеруючий атеросклероз артерій нижніх кінцівок, або Вам потрібна потрібна операція з шунтування артерій, Ви можете зв’язатися з лікарем Орловим Антоном Геннадійовичем заповнивши форму на сайті або зателефонувавши за зазначеними телефонами.
Записатися на прийом
© Всі права на тексти, фото і відео матеріали належать доктору Орлову Антону Геннадійовичу. Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки при наявності гіперпосилання на цей сайт.
Замовте дзвінок і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
або зателефонуйте нам:
+38 098 328 10 29